Jak dlouho být ve vířivce? Odpověď vás zaskočí

on .

Vířivka je naprosto dokonalá věc. V létě krásně osvěží a v zimě zase zahřeje. Většina z nás k nim ale nemá přístup každý den, takže pokaždé, když se k takové vířivce dostaneme, chceme v ní strávit co nejdelší dobu. Je ale dost možné, že se doporučovaná doba pobytu v bublinkách úplně liší od toho, co si představujete vy. Čtěte dál a zjistíte, na jak dlouho se můžete bezpečně namočit do vířivky.

domácí vířivka

 Rizika dlouhého pobytu ve vířivce

Vířivka je sice jedna z nejlepších forem odpočinku, ale o neznamená, že by vám potenciálně nemohla ublížit. Možná jste si už někdy všimli, že se vám po nějaké době strávené ve vířivce začíná točit hlava a prožíváte takovou malou mořskou nemoc. Jestli preferujete vysoké teploty, hrozí vám při delším sezení i riziko přehřátí. Lidem, kteří trpí na různé zdravotní problémy, se doporučuje, aby před vstupem do vířivky navšívili svého lékaře a probrali spolu ideální dobu pobytu ve vířivce.

Jak dlouho být ve vířivce?

Obecně se doporučuje 15-30 minut v kuse. Někdo zvládne i 45 minut. Doba strávená ve vířivce záleží na mnoha aspektech. Vaše zdraví, okolní teplota, teplota vody, intenzita vířivého proudu a další. Většinou vám ale tělo samo řekne, kdy je pro něj sezení ve vířivce ještě příjemné, a kdy už je čas si dát na chvíli přestávku. Když si budete dávat pozor na signály, které vaše tělo vysílá, budete v pořádku. 

Jak můžu čas ve vířivce prodloužit?

  • Před vstupem do vířivky se osprchujte
  • Ujistěte se, že je prostor s vířivkou dostatečně větraný
  • Nepijte alkohol (a když už, tak s mírou)

luxusní vířivka

V jaké vířivce mohu být nejdéle?

Dá se říct, že čím kvalitnější vířivka, tím delší dobu v ní můžete strávit. Pokud máte doma vířivku za pár tisíc, která neumí kontrolovat teplotu, nebo neumožňuje přepínání síly proudu, moc se v ní raději nezdržujte. Nejoblíbenější jsou v tomto kanadské vířivky, které mohou sloužit jak například v lázních, tak i jako domácí vířivka. Jedna z takových značek je například Hydropool, které jsou sice dražší, než běžné vířivky, ale zážitek z nich za to rozhodně stojí.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit