Jak dlouho být ve vířivce? Odpověď vás zaskočí

on .

Vířivka je naprosto dokonalá věc. V létě krásně osvěží a v zimě zase zahřeje. Většina z nás k nim ale nemá přístup každý den, takže pokaždé, když se k takové vířivce dostaneme, chceme v ní strávit co nejdelší dobu. Je ale dost možné, že se doporučovaná doba pobytu v bublinkách úplně liší od toho, co si představujete vy. Čtěte dál a zjistíte, na jak dlouho se můžete bezpečně namočit do vířivky.

domácí vířivka

Pracovní rukavice - dárek?

on .

Pár let zpět byly velkým vánočním hitem rukavice fungující na dotykové displeje. Jenže ne každý muž by takový dar ocenil. Pro ty, kteří tráví více času v garáži či dílně, by mohly být ideálním darem (nejen) na Vánoce taktéž rukavice, ale odolné - pracovní rukavice. Pracovní rukavice se také liší podle využití.

Ponorná čerpadla

on .

Jaké čerpadlo byste doporučil v případě, že voda zaplavila například pivnici nebo část zahrady?
Pro tyto případy jsou určena ponorná kalová čerpadla. Odčerpáte s nimi špinavou vodu nejen ze zaplaveného domu, bazénu, zahrady, ale i z příkopu a stavebních jam nebo septiků. Výhodou kalových čerpadel je tedy široký rozsah jejich použití. Každé je možné samozřejmě používat i na čerpání čisté vody.
To se už dostáváme k tomu, jaké by vlastně mělo mít technické vlastnosti…
Konstrukce ponorných kalových čerpadel by měla být robustní. Kvalitní značky jsou proto vyrobené z antikorozní oceli, litiny nebo odolného plastu a mají zesílené stěny. Důvodem je potřeba zabezpečit vysokou odolnost vůči vnějším vlivům. Například vůči nárazům čerpadla o dno nebo stěnu výkopu, jámy, žumpy, o stavební konstrukci nebo případné agresivní podstaty čerpaných kapalin. Proto mívají tyto čerpadla i větší hmotnost. Je jasné, že kalová čerpadla pracují převážně ve velmi těžkých podmínkách. Při výběru kalového čerpadla doporučuji takové, které má v sobě zabudovaný řezací nástavec na rozřezávání hrubých nečistot. Mělo by mít také antikorozní síto, které ho chrání v případech, když čerpaná voda obsahuje pevné částice, jako jsou kousky tvrdého dřeva, dráty, písek apod.

Plotové centrum: Jak vybrat vhodný plot?

on .

plotové centrum

Trendy ve světě bydlení se ubírají novým směrem. Majitelé rodinných domů si potrpí na elegantním vzhledu interiéru i exteriéru. Upouští se od drátěných plotů a do popředí se dostávají dřevěné a kované ploty. V současné době je k dostání pestrá škála plotů, přičemž jednotlivé druhy jsou charakteristické různými výhodami a nevýhodami. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký plot se dokonale hodí k vašemu domu.

Vyzkoušejte kvalitní plotovky od Lišky

on .

Když se řekne plot, tak si většina vybaví masivní profily s přitažlivým vzhledem. Díky tomu, že se vyrábí ze dřeva, tak najdete tradiční i netradiční tvary a můžete si je nabarvit podle sebe - největší poptávka je však po plotovkách v přírodní barvě pouze s povrchovou úpravou proti větru či jiným mechanickým vlivům. Tak může na plotovky pršet, svítit sluníčko nebo být velký vichr a nic se jim nestane.

plotovky ze dřeva

Jaký drtič?

on .

Kvalitní drtiče a štěpkovače větví jsou pro každého majitele zahrady vítaným pomocníkem. Drtič větví je totiž nepřekonatelný při zpracování zahradního odpadu. Když chce mít zahrádkář, sadař nebo chalupář zdravé a krásné stromy či keře, musí se jim věnovat. Jenže při pravidelném ošetřování, průřezu či zmlazování vzniká halda větví, kůry a větviček. A právě na ně platí zahradní drtiče a štěpkovače s elektrickým motorem.

Drtiče větví a štěpkovače dokážou zbytky dřevního odpadu velmi snadno znovu zhodnotit. Stačí pár okamžiků a drtič větví a štěpkovač ho promění na kompostovací nebo mulčovací materiál. Drtiče větví zpracují dřevní odpad na jemnou drť, kterou pak vložíte spolu s dalším odpadem do kompostu. Štěpkovače zase dokážou nařezat větší větve na štěpky, které pak můžete využít jako palivo do krbových kamen nebo jako náhradu za mulčovací kůru.

Terasa přiláká další zákazníky

on .

Jste majiteli restaurace, hospůdky nebo kavárny? Pak pro vás je letní sezóna v plném proudu, lidé chtějí vychlazené pivečko a sedět venku, kde si mohou v klidu a pohodě povídat. Ovšem k tomu musíte mít nejlépe zastřešenou terasu. Pokud žádnou nemáte, tak si ji rychle pořiďte, protože takto přicházíte o zákazníky – maminky s dětmi, kolemjdoucí na procházce, cyklisté apod. Můžete si pořídit také trampolínu, pískoviště při prolézačky pro děti, které k vám pak rodiče sami dovedou.