Jádro paneláků

on . Posted in Interiér

Jak se jistě shodneme, největší slabinou panelákových bytů je jejich jádro. Proto pokud někdo plánuje výraznější zásah v rámci jeho bytu, spojí to jako rekonstrukce bytového jádra, ať už má důvody jakékoliv – estetické, hygienické nebo bezpečnostní. Na začátku rekonstrukce si rozmyslete, jak by se měla vaše koupelna změnit a kolik můžete do přestavby investovat. Potom máte dvě varianty: pustit se do rekonstrukce sami nebo ji přenechat odborníkům.
Odborné studio se postará nejen o vaši rekonstrukci, ale ještě před začátkem vám vytvoří 3D vizualizaci, abyste měli představu, jak bude bytové jádro vypadat po dokončení prací. Na konci bude perfektní výsledek a minimum starostí.a

Ponorná čerpadla

on . Posted in Zahrada

Jaké čerpadlo byste doporučil v případě, že voda zaplavila například pivnici nebo část zahrady?
Pro tyto případy jsou určena ponorná kalová čerpadla. Odčerpáte s nimi špinavou vodu nejen ze zaplaveného domu, bazénu, zahrady, ale i z příkopu a stavebních jam nebo septiků. Výhodou kalových čerpadel je tedy široký rozsah jejich použití. Každé je možné samozřejmě používat i na čerpání čisté vody.
To se už dostáváme k tomu, jaké by vlastně mělo mít technické vlastnosti…
Konstrukce ponorných kalových čerpadel by měla být robustní. Kvalitní značky jsou proto vyrobené z antikorozní oceli, litiny nebo odolného plastu a mají zesílené stěny. Důvodem je potřeba zabezpečit vysokou odolnost vůči vnějším vlivům. Například vůči nárazům čerpadla o dno nebo stěnu výkopu, jámy, žumpy, o stavební konstrukci nebo případné agresivní podstaty čerpaných kapalin. Proto mívají tyto čerpadla i větší hmotnost. Je jasné, že kalová čerpadla pracují převážně ve velmi těžkých podmínkách. Při výběru kalového čerpadla doporučuji takové, které má v sobě zabudovaný řezací nástavec na rozřezávání hrubých nečistot. Mělo by mít také antikorozní síto, které ho chrání v případech, když čerpaná voda obsahuje pevné částice, jako jsou kousky tvrdého dřeva, dráty, písek apod.