Jaký drtič?

on . Posted in Zahrada

Kvalitní drtiče a štěpkovače větví jsou pro každého majitele zahrady vítaným pomocníkem. Drtič větví je totiž nepřekonatelný při zpracování zahradního odpadu. Když chce mít zahrádkář, sadař nebo chalupář zdravé a krásné stromy či keře, musí se jim věnovat. Jenže při pravidelném ošetřování, průřezu či zmlazování vzniká halda větví, kůry a větviček. A právě na ně platí zahradní drtiče a štěpkovače s elektrickým motorem.

Drtiče větví a štěpkovače dokážou zbytky dřevního odpadu velmi snadno znovu zhodnotit. Stačí pár okamžiků a drtič větví a štěpkovač ho promění na kompostovací nebo mulčovací materiál. Drtiče větví zpracují dřevní odpad na jemnou drť, kterou pak vložíte spolu s dalším odpadem do kompostu. Štěpkovače zase dokážou nařezat větší větve na štěpky, které pak můžete využít jako palivo do krbových kamen nebo jako náhradu za mulčovací kůru.

Hygiena je důležitá - používejte pracovní rukavice

on . Posted in Materiál

pracovní rukavicePráce v potravinářství sebou nese spoustu předpisů, nařízení či hygienických zákonů. Mimo jiné máte povinnost používat ochranné pracovní rukavice. V dnešní době, kdy se přenáší nejrůznější nemoci, se nejedná o bezdůvodné opatření. Pokud nebudete dodržovat základní hygienické předpisy, můžete dostat opravdu vysokou pokutu či dokonce zákaz činnosti. A to nemluvíme o tom, že pokud nebudete používat pracovní rukavice, přenesete na někoho nějakou nemoc, tak Vás může zažalovat. A tyto procesy jsou drahé, dlouhodobé a rozhodně vám jako majiteli obchodu či značky neprospějí.