Ponorná čerpadla

on . Posted in Zahrada

Jaké čerpadlo byste doporučil v případě, že voda zaplavila například pivnici nebo část zahrady?
Pro tyto případy jsou určena ponorná kalová čerpadla. Odčerpáte s nimi špinavou vodu nejen ze zaplaveného domu, bazénu, zahrady, ale i z příkopu a stavebních jam nebo septiků. Výhodou kalových čerpadel je tedy široký rozsah jejich použití. Každé je možné samozřejmě používat i na čerpání čisté vody.
To se už dostáváme k tomu, jaké by vlastně mělo mít technické vlastnosti…
Konstrukce ponorných kalových čerpadel by měla být robustní. Kvalitní značky jsou proto vyrobené z antikorozní oceli, litiny nebo odolného plastu a mají zesílené stěny. Důvodem je potřeba zabezpečit vysokou odolnost vůči vnějším vlivům. Například vůči nárazům čerpadla o dno nebo stěnu výkopu, jámy, žumpy, o stavební konstrukci nebo případné agresivní podstaty čerpaných kapalin. Proto mívají tyto čerpadla i větší hmotnost. Je jasné, že kalová čerpadla pracují převážně ve velmi těžkých podmínkách. Při výběru kalového čerpadla doporučuji takové, které má v sobě zabudovaný řezací nástavec na rozřezávání hrubých nečistot. Mělo by mít také antikorozní síto, které ho chrání v případech, když čerpaná voda obsahuje pevné částice, jako jsou kousky tvrdého dřeva, dráty, písek apod.

Plotové centrum: Jak vybrat vhodný plot?

on . Posted in Zahrada

plotové centrum

Trendy ve světě bydlení se ubírají novým směrem. Majitelé rodinných domů si potrpí na elegantním vzhledu interiéru i exteriéru. Upouští se od drátěných plotů a do popředí se dostávají dřevěné a kované ploty. V současné době je k dostání pestrá škála plotů, přičemž jednotlivé druhy jsou charakteristické různými výhodami a nevýhodami. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký plot se dokonale hodí k vašemu domu.