Kvalita a stabilita za dobrou cenu – to je střešní konstrukce z vazníků

on . Posted in Materiál

Pro stavbu střešní konstrukce můžete vybírat z vícero typů materiálů, ale my máme za to, že vazníky jsou pro tento účel nejlepší volbou. Vazníky předčí v mnoha ohledech své zkušenější kolegy krovy, protože se dají použít a jakoukoliv střešní konstrukci. Proč jsou vazníky lepší než krovy? Třeba kvůli jejich tvárnosti a variabilitě, příznivé ceně, lehkosti, pevnosti a rychlé montáži. Rozpětí vazníků dosahuje až 30 metrů a jejich dodací lhůta je velmi krátká.

Stavba střechy u rodinného domu

on . Posted in Materiál

Stavba střechy je záležitost, kterou si běžně člověk nedělá sám (i když to jde), ale svěří ji do rukou profesionála. Ať už tak nebo tak, je třeba mít alespoň základní povědomí o tom, jak se střecha staví a z jakého materiálu můžete vybírat.

Nejdůležitější rozhodnutí, které vás při stavbě nové střechy čeká, je vybrat typ střechy a konstrukci krovu. Nejčastěji se pro konstrukci střechy používají střešní vazníky nebo klasické krovy.

Vazníky se dají použít při stavbě jakékoliv konstrukce a konstrukce potřebuje podepírat sloupy, tak jako tomu je u klasických krovů a vyjdou i levněji, protože je tento typ konstrukce vám ušetří množství použitého materiálu.