Proč použít vazníky?

on . Posted in Materiál

Rekonstrukce střech dnes patří v oblasti stavebnictví k velmi žádaným službám. Není se čemu divit. Přes staré střechy proniká vlhko a zima do domu. Nové střechy jsou postaveny na vazníkové konstrukci. Příhradové vazníky mají řadu výhod a široké uplatnění. Podívejte se s námi, proč se dnes používají vazníky častěji než klasický krov.
Hlavním důvodem, proč stavební firmy sahají právě po příhradových vaznících, je nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Jedná se o moderní a úspornou technologii, která má široké uplatnění. V praxi se setkáte s vazníky střešními, stropními, nosnými rámy a podobně. Je možné tuto konstrukci použít na libovolný tvar.
Ale vazníky se nepoužívají pouze na střechách rodinných domů. Velmi často jsou instalovány v supermarketech, obchodech, bytových domech, skladech atd.

Jaký drtič?

on . Posted in Zahrada

Kvalitní drtiče a štěpkovače větví jsou pro každého majitele zahrady vítaným pomocníkem. Drtič větví je totiž nepřekonatelný při zpracování zahradního odpadu. Když chce mít zahrádkář, sadař nebo chalupář zdravé a krásné stromy či keře, musí se jim věnovat. Jenže při pravidelném ošetřování, průřezu či zmlazování vzniká halda větví, kůry a větviček. A právě na ně platí zahradní drtiče a štěpkovače s elektrickým motorem.

Drtiče větví a štěpkovače dokážou zbytky dřevního odpadu velmi snadno znovu zhodnotit. Stačí pár okamžiků a drtič větví a štěpkovač ho promění na kompostovací nebo mulčovací materiál. Drtiče větví zpracují dřevní odpad na jemnou drť, kterou pak vložíte spolu s dalším odpadem do kompostu. Štěpkovače zase dokážou nařezat větší větve na štěpky, které pak můžete využít jako palivo do krbových kamen nebo jako náhradu za mulčovací kůru.