Vazník nebo krov?

on . Posted in Interiér

Co je vazník, krov, a jak vybírat střešní konstrukce?

Základ každého zděného domu, dřevostavby nebo haly tvoří kvalitní střecha, do které nezatéká, a která brání úniku tepla. Stavebníci se obvykle soustředí na výběr střešní krytiny a téměř automaticky hledají dodavatele klasických krovů. Často z pouhé neznalosti nedokáží využít všechny možnosti, které jsou jim při řešení střešní konstrukce nabízeny – vazníkové krovy.

Proč použít vazníky?

on . Posted in Materiál

Rekonstrukce střech dnes patří v oblasti stavebnictví k velmi žádaným službám. Není se čemu divit. Přes staré střechy proniká vlhko a zima do domu. Nové střechy jsou postaveny na vazníkové konstrukci. Příhradové vazníky mají řadu výhod a široké uplatnění. Podívejte se s námi, proč se dnes používají vazníky častěji než klasický krov.
Hlavním důvodem, proč stavební firmy sahají právě po příhradových vaznících, je nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Jedná se o moderní a úspornou technologii, která má široké uplatnění. V praxi se setkáte s vazníky střešními, stropními, nosnými rámy a podobně. Je možné tuto konstrukci použít na libovolný tvar.
Ale vazníky se nepoužívají pouze na střechách rodinných domů. Velmi často jsou instalovány v supermarketech, obchodech, bytových domech, skladech atd.