Kvalita a stabilita za dobrou cenu – to je střešní konstrukce z vazníků

on . Posted in Materiál

Pro stavbu střešní konstrukce můžete vybírat z vícero typů materiálů, ale my máme za to, že vazníky jsou pro tento účel nejlepší volbou. Vazníky předčí v mnoha ohledech své zkušenější kolegy krovy, protože se dají použít a jakoukoliv střešní konstrukci. Proč jsou vazníky lepší než krovy? Třeba kvůli jejich tvárnosti a variabilitě, příznivé ceně, lehkosti, pevnosti a rychlé montáži. Rozpětí vazníků dosahuje až 30 metrů a jejich dodací lhůta je velmi krátká.

Stavba střechy u rodinného domu

on . Posted in Materiál

Stavba střechy je záležitost, kterou si běžně člověk nedělá sám (i když to jde), ale svěří ji do rukou profesionála. Ať už tak nebo tak, je třeba mít alespoň základní povědomí o tom, jak se střecha staví a z jakého materiálu můžete vybírat.

Nejdůležitější rozhodnutí, které vás při stavbě nové střechy čeká, je vybrat typ střechy a konstrukci krovu. Nejčastěji se pro konstrukci střechy používají střešní vazníky nebo klasické krovy.

Vazníky se dají použít při stavbě jakékoliv konstrukce a konstrukce potřebuje podepírat sloupy, tak jako tomu je u klasických krovů a vyjdou i levněji, protože je tento typ konstrukce vám ušetří množství použitého materiálu.

Vazníky nebo trámy?

on . Posted in Materiál

Vazníky lze použít při stavbě libovolného typu střechy. V dnešní době lze díky speciálnímu programu pro výpočty příhradových vazníků vyrobit vazníky přímo na míru vaší stavby.

Pokud jste slyšeli, že vazníky jsou vhodné jen pro určitý typ střechy a klasické trámy jsou vhodnější pro jiný typ, tak raději oslovte vícero odborníků a udělejte si průzkum trhu.

Firma, která neumí to, co požadujete, bude tvrdit, že takto se to dělá, ale jedině po průzkumu trhu si můžete být jisti tím, že mluví pravdu.

Proč použít vazníky?

on . Posted in Materiál

Rekonstrukce střech dnes patří v oblasti stavebnictví k velmi žádaným službám. Není se čemu divit. Přes staré střechy proniká vlhko a zima do domu. Nové střechy jsou postaveny na vazníkové konstrukci. Příhradové vazníky mají řadu výhod a široké uplatnění. Podívejte se s námi, proč se dnes používají vazníky častěji než klasický krov.
Hlavním důvodem, proč stavební firmy sahají právě po příhradových vaznících, je nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Jedná se o moderní a úspornou technologii, která má široké uplatnění. V praxi se setkáte s vazníky střešními, stropními, nosnými rámy a podobně. Je možné tuto konstrukci použít na libovolný tvar.
Ale vazníky se nepoužívají pouze na střechách rodinných domů. Velmi často jsou instalovány v supermarketech, obchodech, bytových domech, skladech atd.

Hygiena je důležitá - používejte pracovní rukavice

on . Posted in Materiál

pracovní rukavicePráce v potravinářství sebou nese spoustu předpisů, nařízení či hygienických zákonů. Mimo jiné máte povinnost používat ochranné pracovní rukavice. V dnešní době, kdy se přenáší nejrůznější nemoci, se nejedná o bezdůvodné opatření. Pokud nebudete dodržovat základní hygienické předpisy, můžete dostat opravdu vysokou pokutu či dokonce zákaz činnosti. A to nemluvíme o tom, že pokud nebudete používat pracovní rukavice, přenesete na někoho nějakou nemoc, tak Vás může zažalovat. A tyto procesy jsou drahé, dlouhodobé a rozhodně vám jako majiteli obchodu či značky neprospějí.