Vazník nebo krov?

on .

Co je vazník, krov, a jak vybírat střešní konstrukce?

Základ každého zděného domu, dřevostavby nebo haly tvoří kvalitní střecha, do které nezatéká, a která brání úniku tepla. Stavebníci se obvykle soustředí na výběr střešní krytiny a téměř automaticky hledají dodavatele klasických krovů. Často z pouhé neznalosti nedokáží využít všechny možnosti, které jsou jim při řešení střešní konstrukce nabízeny – vazníkové krovy.

Chcete bydlet ve dřevostavbě? Podívejte se na výhody a nevýhody!

on .

dřevostavby Brno

Rozhodujete se mezi klasickým stavením a dřevostavbou? V České republice nemají dřevostavby tak dlouhou historii, a proto není jednoduché se rozhodnout. Proto jsme pro vás připravili shrnutí výhod a nevýhod bydlení v dřevostavbách. Pojďme se tedy podívat, zda dát dřevostavbám Brno zelenou či nikoliv.

Vyzkoušejte kvalitu hranolů Puidukoda

on .

Pokud stavíte dům a potřebujete dřevěné hranoly, tak pak zvolte sušené opracované hranoly, které mají stálou pevnost i tvar. Při sušení navíc dochází k vyhubení škůdců, takže předcházíte možnosti poškození dřeva cizími organismy. Takové hranoly můžete použít jako nosníky, které navíc i esteticky působí pěkně, vzhledně a elegantně. Není nutné je povrchově ještě upravovat, protože díky sušení a opracování jsou krásné a voňavé.

Manželské postele pre spokojný manželský život

on .

Posteľ - miesto, kde človek strávi až tretinu svojho života. A to je hlavný dôvod, prečo by ste mali výberu postele venovať veľkú pozornosť. Na trhu sú k dostaniu manželské postele s rôznymi cenami. A zapamätajte si, že posteľ je posledná vybavenie spálne, na ktorom by ste mali šetriť.
Manželská posteľ je investícia na niekoľko rokov dopredu, a preto uvoľnite väčšie množstvo finančných prostriedkov. Ak investujete do kvality, vráti sa vám to v podobe zdravých chrbta a kvalitného spánku. Manželskú posteľ vyberajte podľa materiálu, ktorý preferujete, veľkosti, vzhľadu a až nakoniec zohľadnite cenovú reláciu. Do postele kúpte kvalitnú posteľ a doprajte si toľko vytúžený spánok.

Vyberáme novú komodu

on .

Než komodu vôbec kúpite, mali by ste si stanoviť, k čomu vám bude v domácnosti slúžiť. Jej uplatnenie je široké a hodí sa do obývacej izby, detskej izby, spálne, ba dokonca aj na chodbu. Komody z masívu sú univerzálne nábytok, ktorý využijete prakticky kdekoľvek v dome aj byte. Je potrebné mať na tento typ nábytku dostatočný priestor. Komody sa rozdeľujú na dve skupiny - šuplíkové a kombinované. Šuplíková komody sú obľúbené v spálňach a na chodbách, kdežto kombinovanej komody sú zasa ideálne do detskej izby či obývačky.

Corian v luxusním interiéru

on .

Chcete si zařídit byt přesně podle vašich představ, ale nechcete mít s realizací zbytečné starosti? Pak není nic jednoduššího než využít služeb firmy Aretti, která se specializuje na dokončování interiérů hrubých staveb, rekonstrukce a realizace bytových interiérů a také provádí zakázkovou výrobu nábytku. Ve spolupráci s architektem je pro vás vytvořen návrh a vizualizace interiéru. Firma zajistí veškeré potřebné práce, od stavebních úprav až po konečné dekorování interiéru. Výsledkem práce realizačního týmu jsou luxusní interiéry, kam se budete rádi vracet.

Velkoformátové dlažby jsou praktičtější

on .

Doposud se velké oblíbenosti těšily dlažby menších rozměrů. Ale tomu je dnes konec a do popředí se dostávají velkoformátové dlažby Brno, které jsou charakteristické mnoha výhodami. Velká plocha dlažby není přerušena spáry, a tak dlažba vypadá velmi hezky. Navíc díky tomu můžete na chodbě, v kuchyni i jiné místnosti vytvořit ojedinělý design podlahy. Další předností je snadná údržba. Jelikož je zde méně spár, nedochází k uchovávání nečistot a plísní ve spárách, a tak můžete pouze dlažbu pouze lehce přetřít.