Chladicí technika pro všechny

on .

Udržení produktů či zásob v chladu je často v různých průmyslových firmách důležitá část technologického postupu. Často samotné technologické či pojistné zásoby musí být drženy na určité teplotě, aby neztratily hodnotu.

box na chlazení od Frigomont

 

Chladírenské dveře

Chladírenské zařízení a chladicí technika by proto v takových případech neměla chybět. Pokud je vstup do těchto prostor frekventní a stálý, tak to platí dvojnásob. V těchto případech se vnější vzduch míchá s tím vnitřním a udržování stálé teploty je enrgeticky náročné a neefektivní. Právě z tohoto důvodu je vhodné vybavit vaši „chladírnu“ kyvnými nebo mrazírenskými dveřmi, které této energetické ztrátě buou částečně předcházet. Navíc je třeba myslet na to, že teplo vniká samovolně i do uzavřených prostorů, proto je potřeba mít specifický druh dveří (nejlépe i stěn), které budou dobře izolovat teplotu a udržovat zásoby v dostatečném chladu.

Výběr mrazírenských dveří

Při výběru chladírenských nebo mazírenských dveří je tedy nutné myslet především na:

  • provozní spolehlivost
  • izolační schopnost
  • nízkou poruchovost
  • obtížnost údržby

Dalším aspektem je samozejmě cena a také výběr správných dveří pro prostor, ve kterém se budou nacházet. Pokud budou umístěny v mrazírně, kde během jedné směny jimi projde člověk dvěstěkrát, tak je vhodné použít pouze kyvné dveře a pro výrobky, které chcete pouze chladit, chladírenské atd. Kouzlo toho je, že chladicí technika má široké využití i například v minipivovárcích nebo dokonce v domácnostech. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit