Reklama pro exteriér i interiér

on .

V dnešní době, kdy je ekonomika přehlcena stolařskými i truhlářskými společnostmi je pro šikovné řemeslníky a živnostníky obtížné najít si práci, aniž by to byla závislá činnost. Proto si živnostníci už horko těžko vystačí pouze s dobrými referencemi.

3D nápis na budově

Jak využít palubky?

on .

Chtěli byste exteriér svého doma ozvláštnit pomocí palubek, ale nevíte, jak na to? Potřebujete inspiraci? Máme pro vás pár nápadů, jak palubky zakomponovat do exteriéru.

Prohledali jsme pro vás internet a našli jsme inspirativní stavby, ve kterých hrají palubky hlavní roli.


Terasová prkna, terasové palubkyZdroj: http://www.marusik.cz/terasova-prkna

 

Zdroj:http://www.drevokdomu.cz/SMRK-profil-KLASIK-kvalita-AB-d3.htm

Zdroj: http://www.marusik.cz/fasadni-venkovni-palubky

 

 

Krovy nebo vazníky?

on .

Dřevěné příhradové vazníky dnes díky své průmyslové výrobě vytlačily používání sbíjených vazníků, které již tolik nevyhovují požadavkům na složité konstrukce a tvary. Příhradové vazníky se také stále častěji používají jako náhrada klasických krovů, protože jsou lehké, ekologické a jejich cena je příznivá.

Jaké jsou další výhody používání příhradových vazníků?

Jejich použitím vzniká značná úspora materiálu v porovnání s klasickým krovem, mají rozpětí až 30 m, jsou k dispozici v mnoha tvarech a jejich dodání probíhá velmi rychle.

Jak se vyhnout opravě ploché střechy

on .

Nejlepším návodem na to, jak řešit případné vzniklé škody, je předcházet jim. V případě plochých střech to platí dvojnásob, následná oprava je poměrně složitá a finančně náročná. S mírnou nadsázkou se dá tvrdit, že oprava ploché střechy hrozí jen v případě, kdy její majitel zanedbá údržbu.

Je to především nepřízeň počasí, která u těchto střech způsobuje časté problémy. Na rozdíl od šikmých střech z nich voda nestéká do okapů, drží se na nich prach a nejsou ani na chvíli chráněny před přímým sluncem. Jak je tedy udržovat?

Čas od času se vyplatí na střechu vylézt a zběžně zkontrolovat její stav. Takový preventivní nátěr, například proti tvorbě prasklin, je ve výsledku jednodušší a levnější než případná oprava ploché střechy. Před nátěrem je třeba ji zbavit mechanických nečistot a následně za použití vody s čistícím prostředkem odmastit. Nakonec naneseme válečkem či štětkou ochranný nátěr a zajistíme, aby mohl na střeše důkladně zaschnout.

Dřevěné vazníky a jejich montáž

on .

drevene vazniky

Konstrukce střech ze dřeva není žádnou novinkou. Využívají se již spoustu let, avšak jejich vývoj a uplatňování zbrzdily rostoucí požadavky na jejich propracovanost. Složité výpočty dnes provádí počítače, proto jsou dřevěné vazníky znovu častou volbou zadavatelů i projektantů.

Při jejich montáži by měla být především zaručena bezpečnost všech lidí na stavbě. To znamená, že při konstrukci dřevěných vazníků by se měli všichni pracovníci přesně držet projektové dokumentace. Jednotlivé vazníky by se měly průběžně zabezpečovat odpovídajícími ztužujícími prvky, aby nedošlo k jejich zřícení. Žádná z částí konstrukce by se neměla na stavbě zkracovat bez předcházející konzultace s projektantem.

Nezbytně nutné je správné kotvení a odizolování dřevěných částí od betonových podpěr. Myslete na to, že do již hotové konstrukce z dřevěných vazníků by se v žádném případě nemělo zasahovat a jakkoliv ji upravovat. Tyto kroky by mohli vést k velké havárii.

Pořiďte si také dřevěný interiér

on .

dřevo interiérPřirozená krása a jemnost, to jsou dvě krásné vlastnosti, které má dřevo. Díky svým vlastnostem i estetické vhodnosti se často používá jak v interiéru, tak v exteriéru. A nemusí jít pouze o stavební materiál, ale také o nábytek či jiné doplňky, které si velmi mnoho lidí oblíbilo pro svou vůni a stálost. Lidé již umí ocenit opravdovou krásu a jako moderní se spíše považují přírodní materiály a jednoduché zařízení.

Stav komínu byste měli kontrolovat

on .

Důležitou, ale také velmi namáhanou částí stavby je komín, protože je vystavován vysokým teplotám. Po čase musí dojít k rekonstrukci, případně k jeho výměně. Tuto práci byste měli svěřit do rukou odborníků, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti. I ve Zlíně stoupá poptávka po těchto službách z důvodu časté renovace starých Baťových domků. Tato služba zahrnuje vrtání komínů Zlín a nabízí ji celá řada společností. Vyberte si společnost, která vám provede opravu vašeho komínu.